صنایع / صنعت آرد و سیلو

صنعت آرد و سیلو


صنعت آرد و سیلو

شرکت روان ترانس آپادانا در زمینه تامین انواع تسمه های دستگاه والس و دیگر ماشین آلات صنعت آرد و سیلو تحت لیسانس برندهای معتبر optibelt آلمان، Megadyne ایتالیا، Testbelt و Unitech چین فعالیت دارد.

دو سازنده بزرگ تولید کننده ی ماشین آلات والسOCRIM ایتالیا و Bühler آلمان برای راه اندازی سیستم انتقال قدرت ماشین آلات خود از تسمه استفاده می کنند . سابقا تسمه های رایج برای این ماشین آلات، تسمه های یک طرف تایم و یک طرف شیاردار بوده است(PK) که در ماشین آلات جدید تر به سمت استفاده از تسمه های دو طرف شیار دار(PL) گرایش پیدا کرده اند.

تامین کننده تسمه های مورد استفاده در شرکت OCRIM ، شرکت Megadyne ایتالیا و شرکت Bühler ، شرکتOptibelt آلمان می باشند.تسمه های شیاری مورد استفاده در دستگاه های والس:نوع تسمه گام تسمه گام شیار عرض تسمه (mm) سایز تسمه (mm) تعداد شیار
(تسمه های یک طرف تایم با پشت شیاری)PK 8 و 14 3.56 (PVK) 42.71 1764-1760 12
PL ( تسمه های دو طرفه شیار دار) _ 4.70(PVL) 103.4 1765-1764 22


تسمه های ویبلت مورد استفاده در کمپرسورها :

انواع تسمه های ویبلت CLASSIC با سطح مقطع A,B,C,AX,BX,CX
انواع تسمه های ویبلت SPECIAL با سطح مقطع SPA,SPB,SPC

تسمه های لاستیکی مورد استفاده در دستگاه های بالابر:

اغلب کارخانه های آرد برای بالابرها از تسمه های به اصطلاح لاستیکی استفاده می کنند. این تسمه ها ترکیبی از الیاف پلیمری و لاستیکی می باشد که ضمن داشتن استحکام کششی، خاصیت چسبندگی به پولی (فلکه) فلزی محرک نیز دارند تا با استفاده از اصطکاک به وجود آمده حرکت دورانی پولی به حرکت خطی تسمه تبدیل شود.

این نوع تسمه ها از لاستیک SBR ساخته می شود (Styrene Butadiene Rubber) که تا ۸۰ درجه سانتی گراد را تحمل می کند و برای مواد غیر روغنی و چربی استفاده می شود.


1 . تسمه های مورد استفاده در ماشین آلات والس:


تسمه صنعت آرد و سیلو
تسمه صنعت آرد و سیلو


2. تسمه های مورد استفاده در الواتور(بالا بر):


تسمه صنعت آرد و سیلو
تسمه صنعت آرد و سیلوجهت خرید تسمه و مشاوره با روان ترانس آپادانا تماس حاصل فرمایید.